خانه / دنیای کودک و اطلاعات والدین / چگونه کارها را به موقع انجام دهیم – نحوه مدیریت زمان

چگونه کارها را به موقع انجام دهیم – نحوه مدیریت زمان

چگونه کارها را به موقع انجام دهیم ؟

راهکار  رسیدن به زندگی شاد کدام است؟

چگونه کارها را به موقع انجام دهیم : به شما جریانی موثر از لذت می دهیم که با آن ممکن است تمام اشخاص را با ابعاد جدیدی از زندگی پر بار آشنا کنید
لذت خود را در زندگی مهار نکنید .

اگر همه سالم باشند ، امسال  در تعطلیلات به مسافرت بروید . آیا اینقدر کار دارید که نمی توانید ؟ سال آینده هم کار دارید ، بنابراین اگر حالا نروید، کی خواهید رفت ؟ اینجا ، همین حالا بهترین موقع است . تفریح را به تاخیر نیندازید . خودتان را آخر از همه قرار ندهید .

لذتی که الان داریم بر لذت بعدی تاثیر می گذارد . هیچ گاه عقب افتادگی خود را جبران نخواهید کرد ، هرگز تمام کارهایتان انجام نخواهند شد ، بنابراین ، یکی از راه های مهم یافتن پاسخ چگونه کارها را به موقع انجام دهیم ، این است که ؛ لذت از زندگی را همین الان شروع کنید . همین حالا هم دیرتر از آن است که فکر می کنید . بهترین چیز را آخر از همه انجام ندهید – آخر از همه ، متاسفانه اغلب خیلی دیر است . هر روز را به گونه ای زندگی کنید مثل اینکه نخستین روز و نیز آخرین روز است .

  کاری را که همین حالا دوست دارید انجام دهید

وقتی در یک مهمانی حضور دارید ، یک گوشه نایستید و تماشا کنید . کاری را که همین حالا واقعا دوست دارید ، انجام دهید . این لحظه ی مناسبی برای شماست ، زیرا گذشته در گذشته است و آینده نیامده است – هر چه دارید الان رو کنید .

از بهترین لیوان خود برای خوردن آب میوه صبحانه استفاده کنید . از بشقاب های دسرخوری پدر و مادر بزرگ برای قرار دادن میوه ی خود استفاده کنید .

از لوازم التحریر نقره کاری شده ی خودتان برای نوشتن نامه به یک دوست استفاده کنید . شبی را در یک مهمان خانه ی نزدیک به سر برید . اینکه هر روز هیچ کاری نکنید ، خیلی خوب نیست .

امروز همین امروز است . قدر آن را بدانید . آن را مهیج کنید . امروز در حالی که خورشید تابان می درخشد با فرزندان خود به گردش بروید . روی خورشید فردا حساب نکنید . به باغ وحش بروید . سوار چرخ فلک شوید . بادبادک هوا کنید . در ساحل قدم بزنید . امشب بهترین لباس خواب خود را بپوشد ؛ اگر دوست داشته باشید هنوز در ماه عسل خودتان هستید .

همین الان بهترین نگاهتان را بیندازید ، بهترین احساس خود را ایجاد کنید و بهترین کاری که از آن لذت می برید ، انجام دهید . چه کسی و چه چیزی مانع شما می شود ؟ این یکی از راه هایی است که می توانیم به پاسخ سوال چگونه کارها را به موقع انجام دهیم ، برسیم.

زندگی شاد به معنای پول خرج کردن نیست

چیزهای کوچک بسیاری وجود دارند که برای حضور در یک ضیافت می توانید ، انجام دهید ، حتی اگر از نظر مالی تنگدست باشید . زندگی زیبا و زندگی شاد به معنای پول خرج کردن نیست ، بلکه به این معناست که عمرتان را چگونه به سر برید .

مردم چنان گرفتار کار هستند که همیشه منتظرند چیز خارق العاده ای در روزهای آینده روی دهد ، به جای آن که به لذت لحظات زود گذر تکرار ناپذیر حاضر ، چنگ بزنید . بهترین چیز همان است که امروز داریم .

ما همیشه می گوییم ، زندگی کوتاه است ، پس بزن برویم . همیشه در شروع روز ، صبحانه را با هم بخورید . این تشریفات را هر جا که هستید حتی اگر در منزل خود نباشید به جا آورید . سعی کنید هر روز بعد از ظهر با یکدیگر چای بنوشید . خواه به دیدن موزه ای در نزدیکی رفته باشید ، به دوچرخه سواری رفته باشید ، در یک مراسم مذهبی شرکت کرده باشید ، سخنرانی گوش کنید یا در ماموریت باشید ، از انجام دادن کارها با یکدیگر لذت ببرید .

به پیاده روی بروید ، در باغ ، گل و گیاه بکارید ، در کنار بخاری چیزی بخوانید ، سیب زمینی سرخ کنید تا با بچه ها بخورید .

برای الان زندگی کنید

دقایق ، ساعت ها ، روزها و سال هایی را به زحمت دست و پا می کنیم تا با یکدیگر باشیم . خواه بعد از ظهر های جمعه  یا هر وقت به سفر می رویم نقاشی آبرنگ بکشید ، تفریح و شادی را درست در همان جایی که هستید ، ایجاد کنید .

می توانید فرزندتان را به پارکی با فواره ، به کتاب فروشی ، کتابخانه ، زمین بازی ، یا مغازه ی اسباب بازی فروشی ببرید . برای بچه ای دوساله یک ماشین سواری ساده هم ماجرای بزرگی است . بهترین کار همین جا ، همین حالا ، همیشه همین حالا ، درست است .

برای شاد بودن به گذشته نگاه نکنید ، یا رویای آن را در آینده نبینید .

فقط  از امروز  مطمئن هستید ؛

خودتان را با خیال آن فریب ندهید .


لينک منبع

درباره ی admin

همچنین ببینید

با کودک پرخاشگر چگوه برخورد کنم؟

خشم یکی از هیجان های اصلی و طبیعی در انسان است و هرکس درجه هایی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *