خانه / دنیای کودک و اطلاعات والدین / روانشناسی خانواده | زندگی مشترک و روابط زناشویی

روانشناسی خانواده | زندگی مشترک و روابط زناشویی

روانشناسی خانواده : خانواده یک واحد زیستی است که بر اساس زندگی مشترک و روابط زناشویی شکل می گیرد. امروزه خانواده های زیادی در جامعه وجود دارند که دچار بحران های زیادی شده و اختلافات زیادی را تجربه می کنند. این موضوع، موضوعی بسیار مهم و حیاتی است.

این که شما در خانواده ای زندگی می کنید که دچار بحران های فراوانی است موجب ایجاد به همه ی اعضا به ویژه فرزندان آن خانواده است. بنابراین رسیدگی به مشکلی هر چند کوچک در خانواده بسیار مهم است.

اهمیت روان شناسی یا روان شناختی در خانواده

در درجه ی اول شما باید بدانید خانواده چیست و هر یک از اعضا چه وظایفی در این چارچوب به عهده دارند. خانواده مهم ترین چارچوب در شکل گیری رفتار های فرد است. یعنی دو فردی که در خانواده های متفاوت از نظر میزان محبت، تنبیه ها، تشویق ها، مذهب، آداب و رسوم، محیط زندگی و…. بزرگ شده اند کاملا با یکدیگر متفاوت بوده و از نظر رفتاری و عملکرد به هیچ وجه شبیه یکدیگر نخواهند بود. از این رو باید توجه نمود که در خانواده چگونه باید رفتار کرد.

تاثیر رفتار والدین در آینده و نگرش کودک

روانشناسی خانواده بسیار مهم است , در صورتی که شما به عنوان یک زوج و یا فردی که در شرف ازدواج است این متن را مطالعه می کنید باید بدانید والدین مهم ترین نقش را در شکل گیری و تربیت یک انسان را دارند.

رفتار شما در منزل با کودک خود و در محیط خانواده مهم ترین چیز در شکل گیری نگرش کودک نسبت به خود و رفتار خود و جامعه ی خود است. از این رو شما باید با کودک و یا فرزند خود رفتاری مناسب داشته باشید. به طور مثال پدر و مادری که با کودک خود پرخاشگری می کنند و یا با یکدگر دچار اختلاف هستند کودکی پرخاشگر، عصبی و منزوی را وارد جامعه می کنند  و این کودک بعد ها در جامعه دچار مشکلات فردی و عاطفی خواهد شد. از طرفی کودکی که در خانواده ای آرام و با محبت بزرگ می شود فردی کاملا منطقی، آرام و اجتماعی بار می آید.

مشاوره خانواده

همان طور که گفته شد بیشتر خانواده ها دچار بحران های شدیدی هستند. از این رو باید این امر را از بین برد. اگر شما در خانواده ی خود به عنوان فرزند یک خانواده ی نا آرام هستید و یا به عنوان والدینی نا آرام هستید بهترین راهکار برای از بین بردن بحران خانوادگی و حل مشکلات مشورت با مشاوره است. باید بدانید این مشکلات هر چند کوچک مشکلات کمی نبوده و باعث ایجاد مشکلات بزرگ تر خواهند شد از این رو نباید از کنار آن ساده گذر کنید.

مشاوران هیرو پاسخگوی مشکلات شما بوده و به صورت تلفنی می توانند مشکلات شما را حل نموده و شما را یاری نمایند.


لينک منبع

درباره ی admin

همچنین ببینید

دانلود کتاب مرغان کارآگاه از سری قصه های کلیله و دمنه

دانلود کتاب مرغان کارآگاه با فرمت pdf از سری کتاب های خوب برای بچه های …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *