خانه / دنیای کودک و اطلاعات والدین / به عقل فرزندانتان اعتماد كنيد

به عقل فرزندانتان اعتماد كنيد

اعتماد کردن به فرزندان چه نتایجی دارد ؟

چرا باید به فرزندمان اعتماد کنیم ؟

شان فرزندتان را در نظر بگيريد . فكر نكنيد از او برتر هستيد ، زيرا چنين نيست . اعتماد کردن به فرزندان باعث افزایش اعتماد به نفس آن ها می شود و سبب می شود تا آن ها احساس بهتری نسبت به خودشان و توانایی هایشان داشته باشد

از نظر يك كودك ؛ دنيا جايي معجزه آسا است . به فرزندان خود به عنوان آموزگاران واقعي خود نگاه كنيد . آن ها صادق و بي غل و غش ؛ اماده پذيرفتن ؛ حاضر جواب و داراي شمي قوي هستند . كودكان عميقا با خويشتن عاطفي و طبيعي خود مرتبط هستند . آن ها به ما مي آموزند چه چيزي به طور كامل با احساساتمان تماس دارد كه در بسياري از موارد هم موثق است . كودكان به طور طبيعي خواسته ها و نيازهاي خودشان را مي شناسند . اگر تشنه باشند ، آب مي نوشند . اگر گرسنه باشند ، غذا مي خورند . هر وقت خسته باشند ، مي خوابند .

اگر احساس شادماني كنند ،به اين طرف و آن طرف مي دوند تا انرژي اضافي خودشان را مصرف كنند . اگر كودكي اسباب بازي نداشته باشد ؛ به اين باور مي رسد كه مي تواند از يك گودال ماسه بازي ؛ يك قطعه شيريني ؛ بردارد يا از يك فنجان خالي چاي بنوشد. آنها خودكفا هستند ، داراي چنان قدرت تصور عميقي هستند كه بيشتر افراد بالغ هرگز نمي توانند درك كنند . آن ها خود را آرايش مي كنند و آن را باور مي كنند .

اعتماد کردن به فرزندان

هيچ گاه نميتوانيد ادعا كنيد به كودكي بيش از حد محبت كرده ايد ؛ آن ها بدون توجه به شرايط سزاوار آن محبت هستند. با اعتماد کردن به فرزندان انرژي مثبت خالص تري به آن ها می دهید و این باعث می شود تا بهتر پیشرفت کنند . مسئوليت ما خلق محيطي است تا آن ها را تشويق به مباهات و جلوه گري كنيم .

از فرزندتان پرسشهاي عميق و پر معنا كنيد . بدانيد كه فرزندان شما روح هايي عاقل و بزرگ دارند .  فقط زمان كوتاهي با آن ها هستيد . در رويدادهاي مربوط به آن ها حضور خود را نشان دهيد ؛ ( فرزندتان با خوشحالي فرياد مي زند ، مامانم آمد . )

مشوق فرزندتان باشید

شما سر دسته مشوقين فرزندانتان هستيد. مثلا می توانید  يك زودتر از زمان شروع مسابقه بسكتبال دختر یا پسرتان به محل مسابقه بروید  ؛ وارد زمين بازي شوید ، و توپ را دريبل كنید و با دو دست از پشت سرم به داخل سبد پرتاب كنید .

اووووه! مربي او اين حركت را می بینند و همه دست می زنند . در آن فرصت اضافي با او و تيمش مسابقه بدهید  . درست مثل زمانی که در دبیرستان با دوستانتان بازی می کردید .

به درخواسته هاي زيادي طلبانه فرزندانتان توجه كنيد از فرزندانتان سوال كنيد چه كاري دوست دارد انجام دهيد ، بدون پرسيدن دليل ، آن كار را انجام دهيد .

در كنار فرزندانتان ، به حرف آنها گوش كنيد و از عشق خالص و پر شورشان به زندگي لذن ببريد . شخصي باشيد كه آن ها براي با او بودن انتخاب مي كنند و به عظمت آن ها ايمان بياوريد .

فرزندان ما اساسأ به دو چيز از جانب ما نياز دارند :

١ ) آن ها نياز دارند واقعأ درك شوند كه چه كسي هستند .

٢ ) آن ها نياز دارند تا برايشان الگوي كامل براي زندگي مؤثر در دنياي فعلي باشيم .

شكتي گاوين


لينک منبع

درباره ی admin

همچنین ببینید

کاربرگ تمرین شمارش اعداد یک الی سی برای خردسالان و کودکان

ایستگاه کودک بسیاری از مطالب، توسط سایت ایستگاه کودک تهیه شده و برای اولین بار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *