خانه / دنیای کودک و اطلاعات والدین / بزرگترین ، کوچکترین ، سنگین ترین و مهلک ترین ستاره دریایی

بزرگترین ، کوچکترین ، سنگین ترین و مهلک ترین ستاره دریایی

telegram468 بزرگترین ، کوچکترین ، سنگین ترین و مهلک ترین ستاره دریایی

بزرگترین ستاره دریایی

بزرگترین ستاره دریایی از میان ۱۶۰۰ گونه شناخته شده آن (از نظر اندازه بازو) نوعی ستاره دریایی ظریف است که به خانواده “میدگارد یاکسانداروس” تعلق دارد. در اواخر تابستان ۱۹۶۸، کشتی تحقیقاتی “آلامینوس” که از سوی دانشگاه تگزاس به بخش جنوبی خلیج مکزیک اعزام شده بود و توانست گونه ای از ستاره دریایی را که طول یک برجستگی بازو تا برجستگی بازوی دیگرش ۱۳۵/۵ سانتی متر بود را شناسایی کند .

سنگین ترین ستاره دریایی

سنگین ترین گونه ستاره دریایی عبارت است از “ترومیدیا کاتالای”  ۵ بازویی که در غرب اقیانوس آرم زندگی می کند . در تاریخ ۱۴ سپتامبر ۱۹۶۹ وزن گونه ای از ستاره دریایی که بدست آمده بود حدود ۶ کیلوگرم تخمین زده شده بود.

Starfish_22-300x286 بزرگترین ، کوچکترین ، سنگین ترین و مهلک ترین ستاره دریایی

کوچکترین ستاره دریایی

کوچکترین ستاره دریایی ، نوعی ستاره از خانواده “پاتیریلا پارویویسپارا” می باشد که در سال ۱۹۷۵ توسط ” ولف گانگ زیدلر” در ساحل غربی شبه جزیره “ایر” واقع در جنوب استرالیا کشف شد. ماکزیمم شعاعع این ستاره به ۴/۵ و قطر بدنش به ۸/۷۵ میلی متر می رسید.

مهلک ترین ستاره دریایی

ستاره های دریایی خاردار که به خانواده “آی نتاستر پلانکی” تعلق داشته و در منطقه اقیانوس آرام، هند و دریای سرخ زندگی می کنند می توانند ۱۱۶/۲۵ تا ۱۵۵ سانتی متر مربع از مرجان ها را در عرض یک روز از بین ببرند.

ستاره دریایی که در آبهای عمیق زندگی می کنند.

بیشترین عمقی که یک ستاره دریایی قادر به حیات در آن بوده است، ۷۴۶۴/۳ متر است و به گونه ای از ستاره دریایی از خانواده “پورسلاناستر ایوانوی” تعلق دارد. این ستاره دریایی، تقریبا در سال ۱۹۶۲ توسط کشتی تحقیقاتی شوروی به نام “ویتیاز” کشف شد. محل کشف آن در “ماریاناس ترنچ” واق در غرب اقیانوس آرام بود

در همین رابطه بخوانید : ستاره دریایی چیست و در کجا زندگی می کند

منبع : کتاب خلاصه ای بر کتاب رکوردهای جهانی به همراه اطلاعات عجیب و خواندنی

ایستگاه کودک

 


لينک منبع

درباره ی admin

همچنین ببینید

با کودک پرخاشگر چگوه برخورد کنم؟

خشم یکی از هیجان های اصلی و طبیعی در انسان است و هرکس درجه هایی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *