خانه / دنیای کودک و اطلاعات والدین / اختلالات اضطرابی – روانشناسی کودکان

اختلالات اضطرابی – روانشناسی کودکان

۰مهسا شیر محمدی


اختلالات اضطرابی

ویژگی توصیف کننده اختلالات اضطرابی، تجربه مزمن و شدید احساس اضطراب است. احساس ترس از این که در آینده ممکن است چه اتفاقی برای شما روی دهد.اضطرابی که افراد مبتلا به اختلالات اضرابی تجربه می کنند، باعث می شود که آنها مشکل عملکرد زیادی در زندگی روزمره داشته باشند. افراد مبتلا به اختلالات اضطرابی دستخوش ترس نیز می شوند، که پاسخ هیجانی به تهدید واقعی یا قریب الوقوع است. افراد مبتلا به اختلالات اضطرابی غیر از داشتن احساسات ناخوشایند در ارتباط با اضطراب، برای اجتناب از موقعیت هایی که این پاسخ هیجانی را تحریک می کنند، درد سر زیادی می کشند. در نتیجه امکان دارد آنها در انجام دادن مشاغل خود، لذت بردن از فعالیت های اوقات فراغت، یا شرکت کردن در فعالیت های اجتماعی با دوستان و خانواده ی خود مشکل داشته باشند.

اختلالات اضطرابی به استثنای اختلالات مصرف مواد، شایع ترین اختلال روانی هستند.

در مقالات آتی به بررسی انواع اختلالات اضطرابی، وسواس فکری – عملی، و مرتبط با آسیب و عامل استرس زا می پردازیم.
به یاد داشته باشید، بسیاری از مسائل و اختلالات کودکان در سن کم قابل درمان هستند و بخشی از آن ها در بزرگسالی غیر قابل درمان. همین الان اقدام کنید.
جهت مشاوره در جهت تشخیص یا درمان اختلالات مربوط به کودکان و آموزش والدگری (فرزندپروری) می توانید در ساعت های اداری با شماره تلفن ۰۹۱۹۷۹۰۳۱۲۷ تماس حاصل فرمائید.


لينک منبع

درباره ی admin

همچنین ببینید

داستان شاهنامه برای کودکان: جنگ رستم و اَکوانِ دیو

داستان شاهنامه برای کودکان فارسی زبانبرگرفته از شاهنامه فردوسی داستان شاهنامه برای کودکان : جنگ رستم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *