خانه / دنیای کودک و اطلاعات والدین / احترام به فرزندان – نکات مهم در تربیت کودکان و نوجوانان – مشاوره با کارشنان تربیتی -احترام به فرزندان – شیوه های فرزند پروری – کنترل خشم در کودکان و نوجوانان

احترام به فرزندان – نکات مهم در تربیت کودکان و نوجوانان – مشاوره با کارشنان تربیتی -احترام به فرزندان – شیوه های فرزند پروری – کنترل خشم در کودکان و نوجوانان

 

چگونه می توانیم با احترام  به فرزندان عزت نفس را در آن ها نهادینه نماییم؟

احترام به فرزندان از شیوه های فرزندپروی

 

احترام به فرزندان یکی از اصول اساسی در تربیت کودک و نوجوان می باشد که نقش و تاثیر زیادی در روحیه و شکل گیری شخصیت آن ها دارد.

همانطور که اکثر والدین انتظار دارند که دیگران با فرزندانشان با احترام رفتار کنند آنها نیز باید با فرزندان خود با احترام رفتار کنند و احترام به فرزندان را باید به عنوان اصل مهم در نظر داشته باشند . همیشه گفته می شود که با دیگران طوری رفتار کنید که دوست دارید با شما رفتار کنند .

امروزه با توجه به شرایط پراسترس زندگی اگر لحظه ای با تفکر صادقانه در مورد رفتار خود با فرزندانتان فکر کنید مطمئنا متوجه رفتار خود خواهید شد و اگر فرد غریبه ای بود و با فرزندتان اینگونه رفتار میکرد از او شکایت می کردید اما در مورد خودتان مشکلی نیست و معتقدید که فرزندانتان می دانند که از روی عشق و علاقه کاری انجام می دهید .

مسلما اگر از فرزند خود بخواهید که بین گرفتن پول یا حرف های تحقیر آمیز و حرف های مهربانه همراه با عشق یکی را انتخاب کنند مطمئنا حرفهای مهربانه و عشق را انتخاب خواهند کرد .

همیشه توصیه می شود که دیدگاه های نوجوانان را با همدلی آنها درک کنید و به نوجوانان خود احترام بگذارید و زمان خستگی خود را بشناسید و تلافی آنرا برسر فرزندان خود در نیاورید و سعی کنید توانایی نوجوانان خود را در نظر داشته باشید .

هرگاه به آنها نگاه می کنید با عشق و لبخند نگاه کنید و همیشه اعتماد او را جلب کنید . با این فعالیت باعث پیشرفت او نیز خواهید شد .

احترام به فرزندان

تاثیر احترام گذاشتن به نوجوانان :

خویشتن داری برای نوجوانان بسیار مهم است . مسلما خشم ، ناکامی ، اضطراب ، غم و هیجان مانع یادگیری نوجوانان خواهد شد و مطمئنا نوجوانان وقتی حرف های آزاردهنده از مراقبانشان می شوند ، کمتر می توانند مسئولیت پذیر شوند و تمرکز کنند . بنابراین زمانی که به نوجوان خود احترام می گذارید بهتر می توانند رفتارهای تکانشی خود و ارتباط مثبت و همدلی را یاد بگیرند .


لينک منبع

درباره ی admin

همچنین ببینید

کبوتر ناز من تنها نشسته از سری آهنگ های رنگین کمان – چرا و چیه

کبوتر ناز من تنها نشسسته دلم براش می سوزه پرش شکسته به من نگاه می …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *